Úvodní stránka » Hardware, Vybíráme

iPad mini na obzoru

Vložil na 19.10.2011 – 6.00 Jeden komentář

Již delší dobu se hovořilo o tom, že Apple možná uvede také zmenšenou variantu svého tabletu iPad. Nyní se tyto spekulace vynořují stále častěji a zdá se, že oprávněně.

Důvodem, proč se tyto spekulace znovu oživily, je především nedávné uvedení konkurenčního tabletu Kindle Fire of společnosti Amazon. Ten je nesrovnatelně levnější a přitom pro uživatele velice zajímavý.

I když Kindle Fire nedisponuje výbavou iPadu 2, ve své cenové hladině je rozhodně velikánem a jako takový je i přímým ohrožením dosavadní jedničky na trhu, iPadu.

S ohledem na tyto skutečnosti se Apple musí vypořádat s otázkou, jak se k dalšímu vývoji na poli tabletů postavit. Zdá se, že uvedení menšího, levnějšího a jen o něco málo hůře vybaveného iPadu by bylo logickou volbou. Nejčastěji se hovoří o 7″ displeji, absenci fotoaparátu a menší kapacitě paměti.

Faktem je, že se blíží doba, kdy by Apple mohl zvolna novou verzi svého tabletu představit (zřejmě počátkem příštího roku). Nelze proto vyloučit, že se dočkáme jak tabletu iPad 3, tak i nějaké odlehčené verze dosavadního modelu.

Jeden komentář »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar