Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

iCloud byl spuštěn

Vložil na 12.10.2011 – 12.00 2 komentářů

Služba iCloud, která umožňuje sdílení dat mezi zařízeními Apple, byla dnes převedena z betaverze do finální a zpřístupněna koncovým uživatelům.

Dnes jsme se konečně dočkali spuštění dlouho avizované služby iCloud. Ta je po řadě měsíců testování konečně přístupná koncovým uživatelům, jimž umožňuje sdílet data mezi jednotlivými Apple zařízeními.

Právě cloud computing založený na této nové službě je tím, od čeho si Apple slibuje zářnou budoucnost a ještě lepší zítřky. Díky nástupci MobileMe mají nyní uživatelé možnost snadno sdílet svá data – aplikace, maily, kalendáře, fotografie atd. mezi všemi svými zařízeními a zároveň je tak vlastně ještě zálohovat.

Služba iCloud je zdarma přístupná všem uživatelům Apple prostřednictvím jejich Apple ID. Stačí se na stránce icloud.com přihlásit standardním způsobem.

Každému uživateli bylo zpřístupněno základních 5 GB prostoru, ovšem v případě potřeby lze dokoupit až 200 GB místa. K plnému využití služby iCloud však bude určitě docházet až v okamžiku, kdy Apple dnes – v horizontu několika hodin – uvolní nejnovější verzi svého mobilního operačního systému iOS 5.

2 komentářů »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar