Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

Filmy z iTunes konečně pro ČR

Vložil na 27.10.2011 – 12.00 Jeden komentář

Již před časem jsme vás jako první informovali o chystaném zpřístupnění filmů v iTunes také pro české zákazníky. Nyní jsme se konečně dočkali.

Prozatím zde nalezneme pouze zahraniční filmy v originálním znění, ovšem české filmy se do iTunes již chystají. Prvních bychom se měli dočkat již v průběhu listopadu a chybět mezi nimi od začátku nebudou ani populární filmy Jana Svěráka a dalších předních českých filmových tvůrců.

Aktuálně tedy máme v iTunes k dispozici široký výběr zahraniční filmové produkce. Často jsou ceny srovnatelné, nebo jen nepatrně nižší, oproti standardním médiím. Díky pohodlí nákupu přes Internet a okamžitému zpřístupnění na všech vašich Apple zařízeních (například Apple TV) to však rozhodně stojí za to.

Velice zajímavou funkcí je také půjčovna. Můžete si film jednoduše půjčit stejným způsobem, jak jste zvyklí z někdejších videopůjčoven (existují dnes vůbec ještě?). Zaplatíte malý paušální poplatek ve výši cca 70 Kč a máte film zpřístupněný na jeden měsíc. Jakmile si jej ale poprvé spustíte, bude vám nadále k dispozici již pouze 48 hodin. Během té doby nejste nijak limitováni v počtu jeho shlédnutí. A to vše z pohodlí domova a bez starosti s vrácením média.

Doufejme, že ceny se časem ještě podaří o něco srazit, avšak již dnes nejsou nijak zvlášť přemrštěné a s ohledem na vysoký výběr filmů – byť v originálním znění – jistě zpřístupnění této funkce pro ČR potěší.

Jeden komentář »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar