Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

Co přinese dnešní keynote?

Vložil na 4.10.2011 – 6.00 2 komentářů

Dnes odpoledne nás čeká Apple Keynote, kde by mělo dojít k poodhalení několika novinek a představení páté generace nejmodernějšího smartphonu, iPhone.

Právě ve znamení iPhone 4S by se měla nést celá prezentace, avšak nepůjde pouze o něj. Nový CEO společnosti, Tim Cook, by měl detailněji představit také mobilní operační systém iOS 5, který bude přístupný všem uživatelům iPhone od 3. generace (tedy 3GS a vyšší).

Dále se můžeme těšit na důkladné představení služby iCloud, která nahradí koncepčně zastaralou funkcionalitu MobileMe a nabídne cloudová úložiště v omezené kapacitě dokonce zdarma.

Pravděpodobně lze očekávat také výrazné změny prodejních cen. Spekuluje se, že iPhone 4 bude v USA nově k dispozici již od $ 49 USD (ovšem se smlouvou s operátorem), v jiných zemích by mohla podobná politika následovat také. Samotný iPhone 4S by měl být také levnější než dosavadní iPhone 4, avšak detaily se teprve dozvíme.

Jistě se dočkámě i řady dalších zajímavých novinek, avšak nepředbíhejme událostem a počkejme si na večer. Bohužel tentokrát nebude Apple podle všeho keynote streamovat, a proto budeme dění komentovat pouze textovou formou po skončení prezentace. Brzy po skončení by se mělo však objevit i video na stránkách Apple, na které vás jistě upozorníme.

Otazníky se vznášejí také nad účastí Steva Jobse, který by mohl vést prezentaci spolu s Timem Cookem a definitivně by se tak rozloučil ze své funkce s komunitou a fanoušky. Zda tomu tak ale skutečně bude, to se ukáže až dnes ve večerních hodinách.

2 komentářů »

  • Tamagochi napsal:

    Dobrý den. Píšete 4GS, ale NY Times i spousta dalších médií uvídí 5. Jaké označení tedy má být? Někde jsem četl, že by měly být představené dva modely, jeden levný a jeden drahý.

    • redakce napsal:

      Dobrý den. Obecně se teď spíše všichni přiklánějí k tomu, že přijde pouze verze 4S, která by měla být vylepšením současného iPhone 4. Jde ale o pátou generaci iPhone. Další by mohl následovat někdy kolem poloviny příštího roku, ovšem vše jsou to pouze spekulace. Uvidíme již za chvíli, co si pro nás Apple nachystal.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar