Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

Apple novinky v uplynulých dnech

Vložil na 3.10.2011 – 12.00 Žádný komentář

Uplynulý týden by poměrně pestrý a úrodný, alespoň co se týče novinek a oznámení od společnosti Apple. Pojďme se na ně tedy nyní v souhrnu podívat.

V závěru minulého týdne jsme se dočkali řady nových oznámení, z nichž některá mají důležitý význam pouze pro nás, české uživatele, zatímco další jsou již globálnějšího charakteru. Nyní si tedy alespoň ty nejzajímavější z nich postupně projdeme.

iTunes pro ČR
iTunes nyní hraje česky. I když to trvalo opravdu dlouho, dočkali jsme se. iTunes nyní umožňují zakoupení hudebního obsahu také českým uživatelům. Kromě více než 18 milionů skladeb, které jsou zde k dispozici, je nově ke stažení také mnoho českých skladem a další přibývají. Nechybí mezi nimi například písničky interpretů J.A.R., Wohnout, Kabát nebo Tomáš Klus.

iBookstore pro české zákazníky i vydavatele
V iBookstore je dostupných na 400.000 titulů celosvětově a 130 milionů e-knih už bylo stažených za dobu existence této služby.
Knihy je možné číst a stahovat přes aplikaci iBooks. Po zakoupení/stažení se řadí do polic jako do knihovny a aplikace umožňuje obracení stránek dotykem, zvětšování písma, kopírování textu nebo snadnou orientaci v obsahu knihy. Nově nyní v iBookstore mohou publikovat i čeští vydavatelé.

iPhone 4S potvrzen
Apple potvrdil a rozeslal pozvánku na zítřejší (4. října) keynote, kde představí iPhone 4S, nástupce současného iPhone 4. Zároveň by mělo být odhaleno více nových informací o iOS 5 a službě iCloud. Obojí by mělo přijít v horizontu cca dvou týdnů spolu se zařazení iPhone 4S do prodeje. Jeho kódové označení, 4S, navíc nechtěně potvrdil Vodafone Germany, kde se takto označený model telefonu objevil v nabídce ochranných krytů.

Další novinky na nás čekají zítra večer během keynote. Uvidíme, co zajímavého si pro nás Tim Cook ještě připraví.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar