Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

Apple neumožní spojení různých ID

Vložil na 14.10.2011 – 6.00 3 komentářů

Zhruba před měsícem se objevily spekulace o tom, že s příchodem iOS 5 by Apple mohl také umožnit slučování uživatelských Apple ID. Zdá se však, že k tomu nedojde.

Uživatelé mohou mít několik Apple ID a mnozí, kteří tuto praxi v minulosti zavedli, volali po možnosti jejich sloučení. Zhruba před měsícem se začalo spekulovat o tom, že Apple chystá takové změny své licenční politika, jež tento krok umožní. Nyní je však jisté, že se hned tak nedočkáme.

Prozatím se tedy budeme muset spokojit s tím, že různá Apple ID budeme muset nadále používat jednotlivě. Nicméně Apple sám tuto snahu v jednom směru podporuje.

Celý problém vznikl původně tak, že někteří uživatelé si zavedli zvlášť účet na nákupy v iTunes a druhý na ostatní služby. Lze tak do jisté míry ještě dále minimalizovat riziko zneužití platebních údajů. I proto Apple používání více účtů nezakázal a naopak zmiňuje tento model jako možný.

Možná dojde v budoucnu i k dalším licenčním změnám, jež umožní spojování různých Apple ID do jednoho. V nejbližší době to ale určitě nebude.

3 komentářů »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar