Úvodní stránka » Software, Tip redakce

Aobo Keylogger aneb paranoi není nikdy dost

Vložil na 20.10.2011 – 12.00 2 komentářů

Keylogger je specifický nástroj, po jehož službách určitě nesáhnete každý den. Když už ho ale potřebujete, jistě oceníte ten nejlepší. A pro Mac OS X je takovým právě Aobo Keylogger, který si dnes představíme.

Předně si vysvětleme, co to vlastně keylogger je, protože ani počítačově gramotným uživatelům moderních technologií tento pojem často příliš mnoho neřekne.

Pod pojmem keylogger se skrývá program bežící na pozadí systému tak, aby jej aktuální uživatel pokud možno nevypozoroval a měl stíženou šanci jeho odhalení. Tento program ukládá stisky všech kláves a případně i pohyby myší a veškeré tyto informace poté buď uchovává lokálně na disku na nějakém skrytém místě anebo je odesílá na zadanou e-mailovou adresu.

K čemu ale takový „špionský“ program vlastně použít? Pokud si odmyslíme investigativní žurnalistiku nebo šmírování nevěrného manžela při psaní e-mailů své „sekretářce“, je zde i jiný – a velice prozaický – důvod. Keylogger lze s úspěchem použít v případě, kdy chceme vědět co se s naším počítačem děje například v okamžiku odcizení, respektive po něm. Jak už jsme si řekli, program umí posílat e-maily a v nich veškerá potřebná data. Tedy například údaje o e-mailové schránce, do níž se uživatel přihlásil a podle níž je možné ho také snadno dohledat (zvláště pak v koordinaci s novou službou Find My Mac, kterou Apple nedávno představil).

Pro Mac OS X však příliš mnoho nástrojů tohoto formátu není. O to více potěší program Aobo Keylogger For Mac, který nabízí veškeré pokročilé funkce profesionálního keyloggeru.

Aobo Keylogger - 1 Aobo Keylogger - 2  Aobo Keylogger - 3

Jak je z obrázků patrné, můžeme si toho poměrně dost nastavit. Nadefinujeme si tak způsob přistupování ke konfigurační obrazovce keyloggeru, informace jež chceme zaznamenávat (ne vždy nás zajímá úplně všechno – čím více informací, tím větší datový objem, zvláště pak po delším časovém období) a následně zvolíme kam a jak chceme data ukládat (FTP) či odesílat e-mailem.

Ovládání je tedy zcela logické, ergonomické a intuitivní. Když máte vše nastaveno, zkrátka jen kliknete na Hide and Go! a program už se schová (vyvolat jej můžete stisknutím nadefinované klávesové zkratky).

Na kolik že Aobo Keylogger přijde? Pravdou je, že není nejlevnější. K dispozici je verze Standard ($79.95 USD pro 1 počítač) a Professional ($149.95 USD pro 1 počítač). Liší se od sebe v několika funkcích, zejména pak v tom, že standardní verze neumožňuje zapisování hesel. Vyplatí se tedy proto spíše verze Professional. Bohužel, přemrštěná cena je jedinou skutečně zásadní nevýhodou této jinak zdařilé aplikace.

Stránky projektu

Hodnocení - 4 body

2 komentářů »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar