Úvodní stránka » Hardware, Tip redakce

Vyšla další aktualizace pro Thunderbolt port

Vložil na 21.9.2011 – 12.00 Žádný komentář

Apple včera uvolnil další aktualizaci vztaženou k vysokorychlostnímu přenosovému datovému portu Thunderbolt. Ta je určena pro systémy řady Snow Leopard.

Jak se zdá, Thunderbolt není jen skvělý výmysl poslední doby, ale prozatím také pořádně problematický mazlíček. Není se však čemu divit, že tuto technologii trápí poporodní bolesti, když teprve nedávno spatřila světlo světa.

Nelze totiž jinak vysvětlit, že v posledních (tý)dnech plní právě téma Thunderbolt přední stránky odborných magazínů s titulky obsahujícími slovo „problém“. Je to tak – po uvedení nového Thunderbolt displeje se objevilo několik důležitých informací o přenosové rychlosti a kapacitě rozhraní, dále o problémech s připojením více zařízení a tak dále, a tak dále.

Apple před několika dny uvolnil nový firmware, který by měl problémy s Thunderbolt rozhraním řešit, ale stále drobné problémy přetrvávají. Právě ty by měl, jak alespoň všichni můžeme doufat, odstranit aktuální update.

Ten je určen pro operační systém Mac OS X 10.6.8 „Snow Leopard“ a měl by dále zlepšit komunikaci Macu s Thunderbolt displejem, stejně jako s dalšími připojnými periferiemi ovládanými skrze toto rozhraní. Zároveň se očekává, že datové přenosy nyní budou stabilnější a celá technologie konečně začne fungovat tak, jak se od prvopočátku čekalo.

Doufejme, že to konečně vyjde.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar