Úvodní stránka » Software, Vybíráme

Výrazný update Final Cut Pro X je venku

Vložil na 21.9.2011 – 6.00 Jeden komentář

Včera v odpoledních hodinách našeho času Apple uvolnil velký update střihového studi Final Cut Pro X a dokonce zpřístupnil 30 denní trial verzi pro jeho vyzkoušení.

O aplikaci Final Cut Pro X jsme na stránkách AppZone.cz velice podrobně informovali. Tento skvělý nástroj, který je novou generací populární videostřižny Final Cut Pro, se stal ihned po svém uvedení velice kontroverzním produktem.

Část uživatelů na něj pěla oslavné ódy, zatímco jiní jej ostře zatracovali. Důvod byl ten, že Apple aplikaci po stránce ergonomie, jednoduchosti ovládání a grafických prvků výrazně vylepšil, ale zároveň ubral několik důležitých funkcí, na něž si profesionálové již zvykli, což v kombinaci s odlišným formátem dat, kdy není možné načíst projekty ze starších verzí Final Cut Pro utvořilo smrtící kombinaci.

Apple však slíbil, že na aplikaci výrazně zapracuje a odebrané pokročilé funkce pro profesionální střihače do programu opět vrátí. Přesně k tomu nyní došlo.

Final Cut Pro X nyní nabízí integrovanou podporu XML formátu či Xsan. Z věcí viditelných na první pohled můžeme jmenovat také podporu full-screen módu v Mac OS X 10.7 „Lion“ či výrazné zlepšení grafického výkonu při exportu. Apple dále slibuje brzké přidání dalších funkcí, mezi nimiž nebude chybět ani editace videa z více kamer a mnoho jiných. Této aktualizace bychom se měli dočkat někdy po novém roce.

Doplňme ještě, že aktualizace se dočkaly i přidružené komponenty Motion a Compressor, kde došlo zejména k opravám a doplnění několika méně výrazných funkcí. Zároveň Apple uvolnil aktualizovanou verzi ProApps QuickTime Codecs pro lepší spolupráci s aktualizovanými aplikacemi.

Jeden komentář »

  • Grafik napsal:

    Já moc tu kritiku nechápu. Pracuju šest let v ČT a teď jsme v týmu přešli i na Final Cut Pro X a normálně ho používáme. Jestli se někomu nelíbí, že to konečně vypadá použitelně, tak ať si zkusí starou verzi Adobe.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar