Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

Tim Cook zavádí charitativní program

Vložil na 9.9.2011 – 6.00 Žádný komentář

Nový CEO společnosti Apple přistoupil k zajímavému kroku. Společnost nyní bude dorovnávat charitativní dary svých zaměstnanců. Jde o velice významný krok v podpoře těchto aktivit.

Program se zatím týká pouze zaměstnanců na plný úvazek v USA, avšak v brzkém časovém horizontu by se měl rozšířit i do dalších částí světa.

A jak to celé funguje? Je to prosté. Pokud se zaměstnanci rozhodnou přispět na registrovanou charitu, jež splňuje zákonem daná kritéria, Apple dorovná jejich příspěvek ve stejné výši, a to až do $ 10.000 USD za rok.

Jde o velice významný krok, protože Steve Jobs firemní příspěvky na charitu vždy odmítal jako neefektivní a zbytečné a argumentoval tím, že Apple má svých starostí dost a nebude na charitu přispívat dříve, než se mu povede lépe. Překvapivě tento svůj postoj nezměnil ani v době, kdy se Apple stal jednou z nejhodnotnějších firem na světě a veškeré své problémy měl již za sebou.

I tak ale vzpomeňme několik aktivit, které Apple za vlády Steva Jobse v tomto směru provedl. Ať už je to materiální podpora zasypaných horníků v Chile nebo následné bonusy pro pracovníky Apple v Japonsku po tsunami a významná pomoc jejich rodinám.

Nyní, když se CEO společnosti stal Tim Cook, Apple se více otevírá okolnímu světu a ukazuje i svou sociální tvář. Věřme, že to povede k dalšímu zlepšení image společnosti a odrazí se to i v jejích hospodářských výsledcích.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar