Úvodní stránka » Hardware, Vybíráme

Samsung chce zakázat iPhone

Vložil na 29.9.2011 – 6.00 Žádný komentář

Vlna žalob a soudních sporů mezi společnostmi Apple a Samsung stále nedosáhla svého maxima. Svědčí o tom alespoň současná snaha o zákaz prodeje iPhone a tabletu iPad ze strany Samsungu.

Může se to zdát komické, ale poté, co dal soud za pravdu Applu – a poté, co jsme se všichni měli možnost přesvědčit, že Samsung skutečně začíná ve velkém propadat plagiátorství (viz jeho současné nabíječky, které se na chlup shodují s těmi od Apple) – se onen příslovečný zloděj ozývá se slovy „chyťte zloděje“.

Ač je patentové právo neprůhlednou změtí různých kliček a dvojsmyslů, nyní se zdá, že Samsung rozjíždí své snahy ve velkém. Chce totiž přinutit Apple ke stažení iPhone 3GS, iPhone 4, chystaného iPhone 4S/5 a iPad z trhu. Důvodem má být porušení patentové ochrany, respektive zneužití duševního vlastnictví Samsungu ze strany Apple.

Představitelé Samsungu argumentují zejména využitím podpory UMTS a 3G sítí ve zmíněných přístrojích, což má být hrubým zneužitím patentů náležících právě Samsungu.

Celá věc je stále velice živá a jistě k jejímu rozvíření přispělo i nedávné rozhodnutí Apple o ukončení dodavatelské spolupráce se Samsungem, který byl jedním z dvorních dodavatelů komponent pro jablečná zařízení.

Je pravděpodobné, že celý spor skončí mimosoudně vzájemným křížovým licencováním daných patentů. Alespoň to je obvyklá praxe u podobných sporů. Nechme se ale překvapit jak se vše dále vyvine, nic totiž ještě není jisté.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar