Úvodní stránka » Knihy, Vybíráme

Recenze: Mac OS X Lion Pocket Guide

Vložil na 30.9.2011 – 6.00 Žádný komentář

V dnešní recenzi se podíváme na jednu z nejprodávanějších knih věnovaných současné verzi Mac OS X, Lionovi. Jde o jednoduchou příručku, která však obsahuje mnoho užitečných tipů.

Knih o Lionu se objevilo hned několik, a to dokonce ještě předtím, než sám Lion oficiálně vyšel. Několik dalších pak bylo aktualizováno z předchozí verze o Snow Leopardovi. Kniha Mac OS X Lion Pocket Guide patří však v každém případě mezi špičku na trhu.

Důvod je prostý – nejde o komplexního průvodce pro začátečníky, ale spíše o ucelený přehled systému a úvod do jeho používání. Lze říci, že tato kniha je vlastně uživatelsky-přívětivou referenční příručkou. Přejděme ale k obsahu, tedy k tomu nejdůležitějšímu.

Hned v první kapitole se dočkáme představení nových prvků, které pro nás vývojáři v Apple nachystali. Dozvíme se tak více (a na názorných obrázcích si vše jasně prohlédneme) o celoobrazovkových aplikacích, Mission Control, Launchapu apod.

Pro nově přecházející uživatele však bude jako první nejzajímavější druhá kapitola v pořadí. Ta se věnuje instalaci systému a případné migraci dat ze Snow Leoparda. Poté už nás čeká jen úvod do základů ovládání systému, řešení častých potíží a několik praktických rad o System Preferences a správě hesel. Kromě jiného nám budou také představeny základní aplikace, které jsou spolu se systémem dodávány.

V závěru výkladu nás pak ještě čeká přehled klávesových zkratek a příkazů, které se mohou v praxi tu a tam určitě hodit a uživatel je proto ocení v takto přehledném soupisu.

Celkově není záběr knihy nijak hluboký, o to je však přístupnější běžnému uživateli, který se s prostředím systému teprve zvolna seznamuje. Vše je psáno maximálně srozumitelně a doplněno řadou screenshotů, proto se nemusíte bát, že byste něčemu neporozuměli.

Mac OS X Lion Pocket Guide; Chris Seibold; 2011, O’Reilly Publishing; 232 stran černobílých; doporučená cena: $ 14.99 USD.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar