Úvodní stránka » Software, Vybíráme

Polda 3: Pankrác znovu v akci

Vložil na 7.9.2011 – 12.00 3 komentářů

Policista Pankrát, který se stal hrdinou populární herní série Polda od českého vývojového týmu společnosti Zima Software, se opět vrací na jablečná zařízení. Tentokrát ve hře Polda 3!

Pankrác se vrací. Tentokrát však bez slušivé policejní uniformy a blýskavého služebního odznaku. Stal se soukromým detektivem. Nic jiného mu totiž po vyhazovu od policie nezbylo. Nemůže tedy už ochromovat své protivníky oním klasickým „jménem zákona“, ale na druhou stranu mu už právě tento zákon nesvazuje při náročném pátrání ruce a nebrzdí ho v rozletu.

První zákazník, tedy zákaznice, na sebe nedá dlouho čekat. Případ se zpočátku zdá více než triviální. Posuďte sami – co zajímavého může být na pátrání po kuchaři, kterého hledá jeho bývalá manželka. To je však jen začátek.

Polda 3 (1)Vše se komplikuje ve chvíli, kdy Pankrác zjistí, že kuchař zřejmě nebude tak docela obyčejná vařečka z čtvrtý cenový, jak se původně mohlo zdát, ale osobně se staral o jídelníček slavné hokejové hvězdy. To už dělá z původně nudného vyšetřování přímo kauzu. A co teprve, když Pankrác zjistí, že slavná hokejová hvězda zmizela spolu s kuchařem.

Polda 3 (2)Celý příběh je i tentokrát poměrně „úchylný“, ale o to více pobaví. Soukromý detektiv Pankrác se postupně podívá na mnoho míst po celém světě, mezi nimiž nechybí New York, Sibiř, střední Amerika nebo Izrael a získá také lukrativní nabídku od CIA.

V průběhu své mise plní také celou řadu velice zajímavých úkolů – musí například zabít svého konkurenta, Jamese Bonda. A opět nechybí skvělý dabing předních českých komiků v čele s Luďkem Sobotou.

Polda 3 (3)Co se týče hratelnosti a zpracování, hra je ještě „vymazlenější“ nežli předchozí pokračování. Grafika, nápad, zvuk i dabing, vše je tradičně skvělé. Došlo ovšem k dalším zlepšením pro uživatele iPhone. Snadno si například během hry vyvoláte návod nebo zvětšíte malý předmět, na který byste jinak museli pracně klikat a strefovat se.

Je zkrátka vidět, že Polda 3 drží vysokou kvalitu zpracování a autoři si ještě více pohráli s jeho přizpůsobením pro mobilní zařízení. To z něj činí v mých očích jednu z nejlepších her pro iOS ve své kategorii. Doufejme, že se dočkáme i dalšího pokračování.

Odkaz na iTunes Store (€ 4.99 EUR)

Hodnocení - 5 bodů

3 komentářů »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar