Úvodní stránka » Software, Vybíráme

Polda 2: Herní veterán i moderní pecka

Vložil na 6.9.2011 – 12.00 4 komentářů

Česká hra Polda 2 se u nás stala legendou mezi počítačovými hrami svého žánru. Možná za to mohla originální grafika, možná skvělý dabing. Nyní si každém případě můžete obojí vychutnat také na iPhone.

V roli poněkud pomalejšího strážce zákona Pankráce se ocitáte v městečku Mersias, které světově proslulo díky pokročilé technologii klonování lidí. A při volbě klonované Miss zde došlo ke zločinu, jež musí být vyřešen.

Tak by se dal ve stručnosti shrnout prvotní vstup do hry. Nejde o nikterak náročnou adventuru, alespoň co se ovládání týče. Vše je snadné a navržené přesně jako v původní verzi pro PC.

Polda 2 (1)Během hry se podíváte do padesáti lokací, které jsou originálně vykreslené a díky občasným animacím na pozadí nepůsobí ani příliš staticky. Samozřejmě ani v iOS verzi nechybí skvělý a chytlavý dabing (celkem 330 minut) – jmenujme alespoň Luďka Sobotu či Jiřího Lábuse, kteří hře propůjčili své hlasy a přidali jí tak na zábavnosti a originalitě.

Polda 2 (2)Autoři se hodně snažili, aby celá hra dodržovala vše z původního Poldy 2 pro PC, takže pokud jste tuto hru někdy hráli, budete mít značnou výhodu. Jestliže jste však dosud na sérii Polda nenarazili, určitě stojí za to si tuto klikací adventurku vyzkoušet.Polda 2 (3)

Obtížnost je sice nasazena poměrně vysoko, ale zábavná forma hry, stejně jako chytlavý – a poněkud úchylný – příběh za to rozhodně stojí.

Hru Polda 2 můžete zakoupit na iTunes Store za € 4.99 EUR (tedy asi 120 Kč).

Odkaz na iTunes Store

Hodnocení - 5 bodů

4 komentářů »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar