Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

O víkendu vyšla bezpečnostní aktualizace Mac OS X

Vložil na 12.9.2011 – 12.00 Žádný komentář

V sobotu jsme se dočkali vydání bezpečnostní aktualizace pro Mac OS X verze 10.6 „Snow Leopard“ a 10.7 „Lion“. Pokud jste zatím neaktualizovali, měli byste tak rychle učinit.

Bezpečnostní aktualizace totiž napracuje závažnou chybu v práci s certifikáty. Jejím zneužitím může potenciální útočník získat z vašeho počítače citlivá data.

Tuto bezpečnostní chybu již s úspěchem využila skupina crackerů, když napadla několik certifikačních autorit a získala od nich důležitá osobní data, respektive přístup k minimálně 531 certifikátům, mezi nimiž nechybí ani řada certifikátů využívaných dánským parlamentem a jinými významnými institucemi.

Bezpečnostní aktualizace s označením 2011-005 je k dispozici pro operační systémy Mac OS X 10.6 „Snow Leopard“ (velikost 869 KB) a Mac OS X 10.7 „Lion“ (velikost 15.59 MB). Stáhnout ji můžete tradičním způsobem přes Software Update v Mac Menu.

Security Update 2011-005

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar