Úvodní stránka » Software, Vybíráme

MindNode aneb myšlenkové mapy jednoduše

Vložil na 27.9.2011 – 12.00 Žádný komentář

Myšlenkové mapy jsou grafickým znázorněním našich chystaných projektů a aktivit. Jednotlivé uzly reprezentují úkony, které je k úspěšnému zvládnutí problému nutno vyřešit. Skvělou aplikací k práci s myšlenkovými mapami je například nástroj MindNode.

Myšlenková mapa (někdy také mentální mapa) je graficky uspořádaný text doplněný obrázky s vyznačením souvislostí. Po staletí byla využívána k učení, pamatování, grafickému zobrazení nebo řešení problémů. Jedním z jejích prvních uživatelů byl Porfyrios z Tyru. V dnešní době zažívají myšlenkové mapy svůj comeback a celosvětový boom.

I když na pohled není na myšlenkových mapách nic složitého, jeden problém zde přeci jenom je – nalezení vhodného nástroje. Dříve se myšlenkové mapy kreslily ručně, avšak v digitálním věku by taková práce nebyla příliš efektivní. Zvláště pak, když chceme jednotlivé uzly větvit, upravovat, měnit atd.

Na výběr je dnes velké množství nástrojů, ovšem jen minimum z nich nabízí pohodlný komfort a kvalitní zázemí pro jednoduchou a přitom ve výsledku dobrou práci. Jedním z nich je i MindNode. Bohužel, k dispozici je pouze pro platformu Apple, tedy operační systém Mac OS X a pak mobilní zařízení s iOS (iPhone, iPad).

Protože však nejen myšlenkové mapy, ale i Apple zažívá velký boom, představíme si tento nástroj, který osobně vnímám jako nejlepší dostupné řešení pro tvorbu myšlenkových map.

MindNode - screenshotMindNode existuje ve dvou desktopových a jedné mobilní ($ 5.99 USD) verzi. Na desktopu máme na výběr mezi free a placenou ($ 19.99 USD) verzí, přičemž konkrétní srovnání vlastností obou těchto produktů naleznete na stránkách projektu.

Jeho nespornou výhodou je vysoká flexibilita, jednoduchost ovládání, možnost práce s barvami, souborovými přílohami a obrázky, stejně jako krásný a pěkně „ladný“ výsledek (mnohé konkurenční aplikace mají u výsledných grafů příliš „ostré rysy“).

Aplikace je velmi intuitivní a sama vás provede prvotními kroky. Za uvedenou cenu jde bezpochyby o jedno z nejlepších řešení na trhu. Pokud tedy i vy plánujete zařadit myšlenkové mapy do své každodenní praxe, MindNode pro vás může být skvělým pomocníkem.

Odkaz na stránky projektu

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar