Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

Macy s Thunderboltem budou podporovat Light Peak

Vložil na 30.9.2011 – 12.00 Žádný komentář

Veškeré současné počítače Apple vybavené portem Thunderbolt budou podporovat novou technologii Intelu, Light Peak. Její konkrétní specifikace mají být uvedeny příští rok.

Mluvčí společnosti Intel, Dave Salvator, v rozhovoru pro Macworld naznačil, že současná generace jablečných počítačů, které jsou již vybavené vysokorychlostním portem Thunderbolt, bude podporovat novou technologii Light Peak.

Smyslem této technologie je realizace vysokorychlostních datových přenosů za použití optických kabelů, kdy je možné dosáhnout rychlosti až 100 Gbps.

Sama idea Light Peak se zatím stíle rodí a její konkrétní specifikace mají být uvedeny v průběhu příštího roku. Dle slov představitelů Intelu se také očekává, že zprvu bude podporovat maximálně desetinu maximální rychlosti, tedy 10 Gbps.

Kompatibilita s Thunderbolt rozhraním by měla být zaručena díky shodnému konektoru. Navíc se dočkáme i zajímavého navýšení maximální délky kabelu – zatímco současný Thunderbolt umožňuje podporu maximálně 3 metrového kabelu (poté již kvalita datového přenosu extrémně selhává), v případě Light Peak technologie by nemělo být problémem použití optických kabelů o délkách v řádu desítek metrů.

Připomeňme, že Apple je v současnosti jediným výrobcem hardware, který do svých počítačů integruje porty Thunderbolt. Již se však vyslovil také Acer, jeden z největších výrobců notebooků, že toto rozhraní taktéž zařadí do svého výrobního programu.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar