Úvodní stránka » Hardware, Vybíráme

MacBook pro dostane rychlejší procesor

Vložil na 14.9.2011 – 6.00 Žádný komentář

Objevily se spekulace, že bychom se ještě v průběhu září mohli dočkat aktualizace procesorů v populárních noteboocích MacBook Pro. Ty by měly nabízet o něco vyšší výpočetní výkon nežli současná výbava.

Zprávu přinesl magazín AppleInsider a tvrdí v ní, že by se ještě v září mohla objevit nová generace přenosných počítačů MacBook Pro s mírně vylepšeným procesorem řady Sandy Bridge. Již v průběhu jara příštího roku bychom se pak údajně mohli dočkat další inovace v tomto směru a MacBook Pro by mohl být nově osazen chystanými procesory Ivy Bridge.

Veškeré tyto spekulace pocházejí zkonference IDF2011 (Intel Developer Forum), která v těchto dnech probíhá v San Franciscu a na níž Intel představuje své nejnovější vynálezy, inovace a trendy. Hodně se zde také v kuloárech hovoří právě o nových MacBook Pro a jejich výbavě.

Dle zpráv, které se AppleInsideru podařilo získat, by se v září měl objevit pouze refresh současné generace. Tedy aktuální modely MacBook Pro by měly být nově vybaveny o malinko rychlejšími procesory řady Sandy Bridge, jinak bychom se neměli žádné významnější změny dočkat.

Jiná je ale situace u chystané další generace těchto notebooků, jíž bychom se měli dočkat již v průběhu jara následujícího roku. Intel uvedl, že procesory Ivy Bridge, jimiž by tato generace MacBook Pro měla být vybavena, budou kromě jiného poskytovat o 60 % vyšší grafický výkon oproti současné řadě Sandy Bridge. S ohledem na to, že integrovaná grafika se používá jako výhradní řešení u 13″ modelu, je tato informace poměrně významná.

Zároveň s nástupem Ivy Bridge by bylo reálné, že i 13″ MacBook Pro budou osazeny čtyřjádrovými procesory. Dosud to s ohledem na šasí, které umožňuje příkon procesoru maximálně 35 W, nebylo možné. Právě do této hranice by se však Ivy Bridge měl vejít bez problémů.

Zdá se, že nás v případě MacBook Pro čeká pěkná budoucnost. Doufejme jen, že nebudeme muset čekat příliš dlouho.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar