Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

iOS 5 vyjde až po iPhone 5

Vložil na 14.9.2011 – 12.00 Žádný komentář

Objevily se nové informace o chystaném iOS 5, další generaci mobilního operačního systému od Applu. Podle nich by se měl dostat k uživatelům až po zahájení prodeje nového iPhone 5, nikoliv přímo s ním.

Tuto překvapivou informaci s odkazem na své zdroje dnes uveřejnil magazín AppleInsider. Podle něj lze datum ostrého vypuštění iOS 5 do světa očekávat kolem 10. října tohoto roku. Samotný iPhone 5 by se však měl, dle jeho dedukcí, dostat do prodeje již 7. října.

I když je takový postup překvapivý, není vůbec vyloučený. Nový iPhone 5 tak ještě okusíme se současnou řadou iOS a pak si teprve budeme moci upgradovat v domácích podmínkách. Tedy – pokud bychom byli v USA a měli to štěstí, že by se na nás v prvních dnech dostal nějaký volný iPhone. Lze očekávat, že další dodávky, tedy i ty, které se dostanou do ČR, již budou iOS 5 vybavené.

Důvodem k tomuto postupu je zřejmě snaha o maximální doladění systému. Ještě v průběhu tohoto či příštího týdne bychom se také měli dočkat finální betaverze, která by již měla být takřka totožná s finálním produktem. Apple však chce, aby registrovaní vývojáři, kterým ji zpřístupní, mohli dostatečně dlouho testovat stabilitu a spolehlivost systému.

Připomeňme, že spolu s iOS 5 přijde zároveň také nová služba iCloud. Ta by se měla objevit „naostro“ taktéž kolem 10. října. iCloud má nahradit zastaralou a koncepčně přežitou funkcionalitu MobileMe.

Uvidíme, nakolik se odhady „zdrojů blízkých Applu“, z nichž AppleInsider čerpá, zakládají na pravdě. Uvidíme již za pár týdnů.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar