Úvodní stránka » Software, Vybíráme

Heart Rate aneb domácí kardiolog

Vložil na 16.9.2011 – 12.00 Žádný komentář

Zní to sice přehnaně, ale Heart Rate je opravdu pěkný nástroj, který vám dá dobrý obrázek o tom, jak na tom jste. Tedy alespoň pokud jde o tep – jeho pravidelnost a rychlost.

Tato zajímavá aplikace je založena na jednoduchém principu – přikryjete čočku fotoaparátu svým prstem, lehce (ne moc) stlačíte a snímací čip rozpoznává tepovou frekvenci dle změn zabarvení přiloženého prstu.

Ač je to s podivem, výsledky jsou vcelku přesné a i při opakovaných měřeních mi vykazovaly prakticky stejné hodnoty jako profesionální přístroje. Nechci tím pochopitelně v žádném případě tvrdit, že iPhone může nahradit profesionální lékařské vybavení, to rozhodně ne. Když si ale chcete udělat orientační obrázek, může vhodně posloužit.

Heart Rate (1)Aplikace Heart Rate je k dispozici zcela zdarma a umožňuje, kromě jiného, také sledování historie. Můžete tedy pohodlně sledovat jak se váš tep v průběhu dne či různých fyzických aktivit mění. Tento vývoj si můžete také zobrzit v podobě grafu.

Heart Rate (2)Ovládání je jednoduché, funkcí není mnoho, a proto se v nich neztratíte. Chcete-li si pořídit jednoduchý měřič tepu, Heart Rate je pro vás jednoznačně vhodnou volbou.

Odkaz na iTunes

Hodnocení - 4 body

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar