Úvodní stránka » Software, Vybíráme

Cashculator – sledujte své cashflow

Vložil na 13.9.2011 – 12.00 Žádný komentář

Nástrojů pro správu osobních financí je pro Mac OS X veliké množství. Některé jsou kvalitní, jiné méně. Casculator patří rozhodně do té první skupiny. Dnes se na něj podíváme podrobněji.

Již jsme si na AppZone.cz nějaký ten nástroj na správu osobních financí představili a ještě několik jich pro vás máme připravených. Právě Mac OS X má totiž mimořádné množství opravdu kvalitních aplikací pro time management nebo správu financí. Lze říci, že nejlepší aplikace v těchto odvětvích, existují právě pro Macy (a často jen pro ně).

Program Cashculator slouží k tomu, abyste měli ve svých příjmech a výdajích, zkrátka ve svých účtech, naprostý pořádek. Umožňuje vést přehledné tabulky a sám z nich vykresluje jasné a výmluvné grafy.

Cashculator (1)Velice zajímé funkce jsou však ty prediktivní. Narozdíl od řady jiných nástrojů podobného určetní totiž dokáže odhadovat na základě dosavadních dat vaše příjmy a výdaje na nejbližší období a podle toho vám pak poskytuje obrázek o tom, na co se můžete připravit.

Cashculator (2)Otázkou zůstává, nakolik jsou podobné funkce v reálném životě praktické, avšak jistá míra vize do budoucna se může hodit. Stejně tak dokáže program odhadnout jak se změní vaše finanční situace ve chvíli, kdy si například pořídíte potomka apod. Zkrátka vždy, když začleníte nějaký pravidelný vysoký výdaj.

Cashculator (3)Ovládání Cashculatoru je skutečně příjemně jednoduché a člověk si na něj rychle zvykne. Jediné, co lze snad vytknout, je absence češtiny, kterou již mnohé konkurenční aplikace disponují. Pokud vám ale tato drobnost nevadí, může být právě Cashculator tou pravou volbou.

Stránky projektu

Hodnocení - 4 body

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar