Úvodní stránka » Hardware, Tip redakce

Apple uvolnil nové EFI pro MacBook Air

Vložil na 13.9.2011 – 6.00 Žádný komentář

Letošní modely nejtenčího notebooku na světě, MacBook Air, mají v operačním systému Mac OS X 10.7 „Lion“ občas problémy. Apple nyní vydal aktualizaci EFI, která by je měla řešit.

Na problémy s EFI u letošní generace MacBook Air bylo již dříve upozorňováno. Dle vlny kritiky občas dochází k problémům se zasekáváním systému a navíc se objevují závažné komplikace při využívání vysokorychlostního datového portu Thunderbolt.

Apple proto nyní vydal opravu MacBook Air EFI Firmware Update 2.1, která tyto problémy odstraňuje. Již by mělo být možné Thunderbolt plně a bez problémů využívat a systém by se již v Lionu zasekávat neměl.

Podstatnou novinkou je také zvýšená kompatibilita s novým Thunderbolt monitorem, který Apple začlenil do prodeje minulý týden. Vše by nyní mělo šlapat jako hodinky. Aktualizaci je možné stáhnout za pomoci služby Software Update.

Připomeňme však, že problémy s EFI nejsou jen doménou MacBook Air. S vydání Mac OS X 10.7 „Lion“ se očekávalo uvolnění 64bitového EFI i pro starší modely MacBook/MacBook Pro, které jsou 64bitovým procesorem vybavené, avšak díky 32bitovému EFI jej nemohou plně využít. Dosud k tomu však nedošlo a je otázkou, jak se Apple k celé záležitosti postaví.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar