Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

Apple končí se Samsungem

Vložil na 23.9.2011 – 12.00 Žádný komentář

Po vlně žalob a dlouhých právních tahanic se zdá, že vztahy mezi Applem a Samsungem definitivně ochladly na bod mrazu. Apple se rozhodl nechat vyrábět procesory u jiného dodavatele.

Společnost Samsung fungovala dlouhou dobu jako jeden z dvorních dodavatelů komponent do produktů značky Apple. Tato spolupráce dokonce pokračovala – a na čas ještě zintenzivnila – i po vlně soudních sporů, která se mezi oběma společnostmi začala před časem přelévat. Jejich příčinou byl zejména mobilní telefon Samsung Galaxy a nový tablet z téže řady, které Apple označil za napodobeninu svých produktů a dosáhl částečného omezení jejich prodeje.

Jak se však zdá, spory s jedním z největších dodavatelů nejsou pro Apple zrovna výhodné a objevily se tedy již dříve snahy o nalezení jiné společnosti, s níž Apple nevede soudní spory. Připomeňme, že kromě jiného je Samsung také dodavatelem operačních pamětí, nových procesorů A6 a obrazovek pro iPad.

Několik společností, které převezmou výrobu daných komponent, se již podařilo najít, otazník však stále visí nad dodavatelem procesorů A6. Probíhají již sice mnohá jednání, avšak konkrétní jméno společnosti dosud nezaznělo. Doufejme jen, že tyto průtahy nepovedou k dalšímu zdržování uvedení nových produktů.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar