Úvodní stránka » Magazín, Tip redakce

Akcie Apple na historickém maximu

Vložil na 20.9.2011 – 12.00 Žádný komentář

Akcie společnosti Apple získaly po včerejším otevření Apple Online Store pro několik zemí střední a východní Evropy výrazný nárůst a dostaly se tak na výrazné historické maximum.

Sílící obavy o budoucnost společnosti Apple po odchodu Steva Jobse z postu CEO odstartoval prvotní pokles akcií o více než 5 %. Média však již neinformovala, že tento pokles byl ještě v ten samý den vyrovnán na původní úroveň a trh se velice rychle vrátil do běžných kolejí.

Od nástupu Tima Cooka do pozice výkonného ředitele společnosti však akcie dále rostly a rostou stále. Za dobu, co je Tim Cook na svém novém postu, narostly o úctyhodných 15 %, což je velmi výrazný posun za velice krátkou dobu.

AAPL - akcie Apple (září 2011)Svůj vliv na tom má jak charitativní program, který Tim Cook odstartoval, tak současné otevření několika Apple Online Store pro země střední a východní Evropy. V kurzu akcií se oba tyto kroky promítly velice pozitivně a Apple tak poprvé v historii překonal hranici $ 400 USD za akcii.

Zdá se, že Tim Cook je mužem na správném místě. Přejme mu hodně úspěchů do budoucna a stále rostoucí trend hodnoty společnosti.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar