Úvodní stránka » Hardware, Tip redakce

27″ Thunderbolt monitor jde do prodeje

Vložil na 7.9.2011 – 6.00 Žádný komentář

Před časem Apple oznámil uvedení nového monitoru s úhlopříčkou 27″, který bude s počítačem komunikovat pomocí vysokorychlostního datového rozhraní Thunderbolt. Nyní jde již do prodeje, podívejme se na něj blíže.

Nová vysokorychlostní technologie standardu Thunderbolt se zvolna rozmáhá, především pak díky působení Applu a jeho intenzivní snaze o začlenění portů Thunderbolt do všech nových počítačů.

Objevily se již zprávy o prvních externích pevných discích, kde vysokorychlostní datové přenosy využijeme bezpochyby nejvíce. Nyní je zde také monitor, který se přes Thunderbolt spojí s počítačem.

Nový monitor s úhlopříčkou rovných 27″ patří k tomu nejlepšímu ve své kategorii. Co však obzvláště stojí za zmínku je možnost provozu dvou monitorů na jednom portu bez významné ztráty grafického výkonu. Zkrátka a dobře, i když budete „pařit“ nejnovější herní pecky, neuvidíte duchy způsobené pomalými datovými přenosy. Ne, že by se to u moderních obrazovek stávalo, trpěly tím spíše první LCD monitory, avšak při vysoce náročných grafických operacích k tomuto problému stále občas dochází.

Určitě zajímavé je také to, že nový monitor je vybaven kromě špičkové obrazovky také vestavěnou FaceTime HD kamerou, 2.1 reproduktory, třemi USB porty, jedním Firewire 800 portem, jedním gigabitovým ethernetovým portem a dalším Thunderbolt portem pro zapojení dalšího zařízení (monitoru, disku…).

Tuto pěknou hračku si můžete předobjednat za $ 999 USD.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar