Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

Záložní USB klíčenka s Lionem

Vložil na 9.8.2011 – 6.00 2 komentářů

Nedávno uvolněný operační systém Mac OS X 10.7 „Lion“ je k dispozici pouze a jenom prostřednictvím App Store k online stažení. Jak jej ale můžeme nainstalovat v případě nutné obnovy systému?

Již jsme si dříve ukázali jak vytvořit bootovací disk s Lionem, avšak nyní Apple oficiálně uvolnil také nástroj pro vytvoření obnovovacího image na USB klíčenku.

Připomeňme, že Lion by měl být oficiálně k dispozici na USB také s novými modely počítačů Apple od letošního podzimu. Není proto divu, že tento nástroj byl uvolněn také nyní oficiální cestou pro využití ze strany stávajících klientů.

Lion Recovery Disk Assistant vám umožní snadno a pohodlně vytvořit záložní médium pro případ opravy či reinstalaci systému. Stačí, když si jej stáhnete, spustíte, připojíte externí zařízení přes USB a následujete instrukce na obrazovce.

K následnému využití vytvořeného instalačního média je nutno restartovat počítač a v bootovacím asistentu zvolit možnost Recovery HD. Apple také upozorňuje, že v případě počítačů s dodaným Lionem bude možné následně vytvořený USB bootovací image využít pouze pro daný systém, zatímco u počítačů, kde došlo k migraci z Mac OS X 10.6 „Snow Leopard“ na Liona bude možné tuto klíčenku využít na veškeré takto upgradované instance systému.

Nyní se tedy zdá, že možnost využití neoficiálního bootovacího DVD, jehož způsob vytvoření jsme si popsali dříve, se stává zbytečným.

2 komentářů »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar