Úvodní stránka » Magazín, Vybíráme

Vyhodnocení soutěže o Knox

Vložil na 22.8.2011 – 6.00 Žádný komentář

Minulý týden jste s AppZone.cz opět mohli soutěžit, tentokrát o nástroj Knox. Podívejme se tedy nyní na výsledky. Kdo ví, třeba jste vyhráli právě vy!

Po dobu celého uplynulého týdne jste s AppZone.cz mohli soutěžit o program Knox, který jsme si již dříve představili v recenzi. Tento mimořádně zajímavý program jste pak měli šanci zcela zdarma vyhrát. Stačilo nám napsat název open-source alternativy k šifrovacímu nástroji PGP.

Knox šifruje citlivá data. Toto šifrování probíhá za využití algoritmu AES-128 nebo AES-256. Díky němu si můžete nechat zašifrovat odpovídající prostor na disku nebo celý diskový oddíl či disk. Samozřejmě můžete šifrovat také externí úložiště jako jsou USB klíčenky nebo externí disky. Výsledkem pak může být několik samostatných úložišť, mezi kterými se můžete přepínat a se znalostí odpovídajícího dešifrovacího hesla zpřístupnit skryté soubory a informace v nich.

Jak vidno, jde o skutečně zajímavou a maximálně praktickou aplikaci. Pokud jste tedy na naši soutěžní otázku odpověděli, že open-source alternativou k PGP je GPG, pak jste měli pravdu a byli jste zařazeni do slosování. Z došlých odpovědí jsme však mohli vylosovat pouze jednoho šťastlivce, který Knox získá. Tím se nyní stal pan Petr H., gratulujeme.

Vám ostatním alespoň přejeme více štěstí v dalších soutěžích, kterých se na AppZone.cz opět brzy dočkáte.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar