Úvodní stránka » Hardware, Tip redakce

USB 3.0 pro uživatele Mac Pro

Vložil na 31.8.2011 – 12.00 Žádný komentář

Patříte-li mezi majitele desktopového počítače Apple Mac Pro, máte nyní možnost zajistit si bezproblémové využití USB 3.0 za pomoci dokoupené PCI-E karty.

Standard USB patří mezi nejvyužívanější způsoby hardwarového připojení zařízení k počítači. Jeho třetí verze (označovaná také jako Superspeed USB) byla hotová již 17. listopadu 2008, ale pravděpodobně kvůli finanční krizi se její masové rozšíření opozdilo a rozvíjet se začalo až roku 2010.

USB 3.0 disponuje více než desetinásobnou rychlostí oproti předchozímu standardu – přenosová rychlost je 5 Gbit/s. Nová technologie má 8 vodičů namísto původních 4 (datové vodiče jsou již 4), přesto zpětně podporuje USB 2.0 a slibuje možnou nižší spotřebu energie (díky Power managment). Díky tomu je možné používat libovolnou kombinaci USB 2.0 a USB 3.0 zařízení a portů.

Dosud není port pro USB 3.0 oficiálně ze strany Apple v žádném produktu umístěn, avšak na Mac Pro jej můžete přesto začít využívat. Stačí si pořídit PCI-E kartu se čtveřicí USB 3.0 portů, kterou na trh uvedla společnost HighPoint.

Cena není nijak závratná, pouhých $ 125 USD (tedy asi 2.000 Kč). Jestliže máte nějaké zařízení, které přenosovou rychlost USB 3.0 využije (například externí pevný disk apod.), pak se jistě tato investice vyplatí.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar