Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

Tim Cook získal milion akcií Apple

Vložil na 30.8.2011 – 12.00 Žádný komentář

Jaký bonus máte v práci vy? Stravenky, mobil, možná notebook či služební auto? Tim Cook dostal něco nepatrně lepšího. Milion akcií společnosti Apple.

Nový CEO společnosti Apple, který po svém třináctiletém působení na postu provozního ředitele výstřídal Steva Jobsa v pozici „nejvyššího guru“ si rozhodně nemůže stěžovat, že by byl špatně ohodnocen.

Kromě mnoha jiných výhod, tučného platu a bonusů totiž obdržel od představenstva společnosti také rovný milion akcií Apple. Aktuální nominální hodnota této odměny je zhruba $ 390 milionů dolarů (tedy asi 6,5 miliardy Kč). Má to ale jeden háček.

Celá tato odměna je zamýšlena jako motivační a má za úkol tlačit Tima Cooka k tomu, aby nadále zvyšoval hodnotu společnosti. Proto polovinu z těcho akcií bude moci pro obchodování využít až po pěti letech od svého nástupu do funkce a druhou polovinu dokonce po deseti letech.

Motivace pracovníků účastí na zisku je standardním benefitem, k němuž americké společnosti s oblibou sahají. Bohužel v České republice se tento trend prozatím neuchytil.

Přejme Timu Cookovi, aby dostál očekávání představenstva a dovedl Apple k ještě lepším zítřkům.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar