Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

Tim Cook se představuje

Vložil na 26.8.2011 – 12.00 Žádný komentář

Ale vlastně ani nemusí, protože Steva Jobse již při jeho zdravotních indispozicích ve společnosti Apple zastupoval. Pojďme se však podívat na to, kdo tento člověk je.

Tim Cook pracoval dosud na postu provozního ředitele společnosti. Jako takový byl přímo podřízen Stevu Jobsovi a za třináct let své kariéry u Apple si u něj získal dostatečnou důvěru a respekt.

Ve společnosti byl zodpovědný za každodenní chod. Kromě jiného také dohadoval s výrobci hardware ceny dodávek a zajišťoval dohled na výrobou nových modelů zařízení Apple. V době zdravotních indispozic Steva Jobse jej pak také zastoupil na postu výkoného ředitele.

Již v posledních keynotes bylo jasně vidět, že se Apple snaží Tima Cooka stále častěji představovat jako řečníka a docílit tak toho, aby si na tuto, jinak relativně neznámou, osobnost veřejnost zvykla a akcionáři nepropadli panice ihned po jeho usazení na pomyslný jablečný trůn.

Zdá se, že Tim Cook je dobrou volbou. Ve svém nástupnickém dopise také vyjádřil jasné stanovisko k zachování součsné filosofie společnosti a víru v ještě lepší budoucnost. Přejme Applu, aby se mu pod taktovkou Tima Cooka dařilo stejně dobře, jako v posledních letech pod vedením Steva Jobse.

Zde je kompletní znění Timova dopisu.

Team:

I am looking forward to the amazing opportunity of serving as CEO of the most innovative company in the world. Joining Apple was the best decision I’ve ever made and it’s been the privilege of a lifetime to work for Apple and Steve for over 13 years. I share Steve’s optimism for Apple’s bright future.

Steve has been an incredible leader and mentor to me, as well as to the entire executive team and our amazing employees. We are really looking forward to Steve’s ongoing guidance and inspiration as our Chairman.

I want you to be confident that Apple is not going to change. I cherish and celebrate Apple’s unique principles and values. Steve built a company and culture that is unlike any other in the world and we are going to stay true to that—it is in our DNA. We are going to continue to make the best products in the world that delight our customers and make our employees incredibly proud of what they do.

I love Apple and I am looking forward to diving into my new role. All of the incredible support from the Board, the executive team and many of you has been inspiring. I am confident our best years lie ahead of us and that together we will continue to make Apple the magical place that it is.

Tim

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar