Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce, Vybíráme

Steve Jobs rezignoval na svou funkci

Vložil na 25.8.2011 – 6.00 4 komentářů

Steve Jobs, jeden z nejvýznamnějších manažerů a inovátorů v oblasti IT, rezignoval na svou funkci CEO společnosti Apple. Jde o mimořádný a do jisté míry nečekaný krok.

Steve Jobs stál po svém návratu do Apple v čele společnosti bezmála čtrnáct let. Během té doby se zasadil o mnoho nových inovací a nastartoval celou společnost tak, že se z bankrotujícího molocha stala jedna z nejprestižnějších a nejcennějších společností na světě, jež si navíc udržuje skvělou značku a vysokou přízeň zákazníků.

Ze samotného Steva Jobse se stala legenda a doslova kult. Bývá vzýván jako nejlepší manažer současnosti, jeho fanoušci při pohledu na něj omdlévají stejně, jako kdysi fanynky Michaela Jacksona. Stal se legendou a nesmazatelně se zapsal do historie i současnosti segmentu informačních a telekomunikačních technologií.

Steve Jobs (2)Nyní se však Steve Jobs rozhodl na svůj post generálního ředitele Apple rezignovat. Novým CEO se stane Tim Cook a sám Steve Jobs zůstane nadále členem představenstva.

Spekuluje se, že důvodem k jeho odchodu jsou dlouhotrvající zdravotní potíže. Naznačil to i on sám, když ve svém prohlášení řekl: „…až nastane den, kdy nebudu schopen plnit povinnosti a očekávání výkoného ředitele, budu prvním, kdo vám to oznámí. Nyní ten den nadešel.“

Steve Jobs se zasloužil o to, že Apple je dnes tam kde je. Není proto divu, že po jeho prohlášení klesla hodnota akcií společnosti o celých 5 %. Věřme ale, že jeho nástupce, Tim Cook, pracuje pro Apple třináct let a zasloužil se o mnoho inovací. Doufejme, že bude vhodnou a důstojnou náhradou Steva Jobse.

Zde je celé prohlášení Steva Jobse:

To the Apple Board of Directors and the Apple Community:

I have always said if there ever came a day when I could no longer meet my duties and expectations as Apple’s CEO, I would be the first to let you know. Unfortunately, that day has come.

I hereby resign as CEO of Apple. I would like to serve, if the Board sees fit, as Chairman of the Board, director and Apple employee.

As far as my successor goes, I strongly recommend that we execute our succession plan and name Tim Cook as CEO of Apple.

I believe Apple’s brightest and most innovative days are ahead of it. And I look forward to watching and contributing to its success in a new role.

I have made some of the best friends of my life at Apple, and I thank you all for the many years of being able to work alongside you.

Steve

4 komentářů »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar