Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

Samsung Galaxy Tab opět v prodeji

Vložil na 18.8.2011 – 6.00 Žádný komentář

Patentový spor o duševni vlastnictví, který spolu vedou společnosti Apple a Samsung, má další pokračování. Soud zrušil předběžné opatření zakazující prodej tabletu Galaxy.

Společnost Apple nedávno dosáhla vydání předběžného opatření, kterým soud v německém Düsseldorfu zakázal prodej tabletů Samsung Galaxy v rámci Evropské unie. Důvodem má být porušování duševního vlastnictví společnosti Apple a neoprávněné využívání jejích patentů. Nyní však došlo ke zvratu a předběžné opatření bylo opět zrušeno.

Zrušení předběžného opatření potvrdil soud v Düsseldorfu s tím, že je diskutabilní, zdali se jeho pravomoci vztahují také na společnosti působící mimo Německo. Zákaz prodeje tabletů Samsung Galaxy byl proto omezen pouze na německou společnost Samsung Electronics.

Samsung GalaxySoud dále uvedl, že zákaz prodeje v Německu nadále platí, a vztahuje se i na německou součást Samsung GmbH, a to v celé Evropské unii. Co to znamená v praxi? Jednoduše to, že v České republice si tablet Samsung Galaxy můžete legálně pořídit od jiného distributora.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar