Úvodní stránka » Hardware, Tip redakce

Omnivision představuje o 20 % tenčí fotoaparát

Vložil na 5.8.2011 – 6.00 Žádný komentář

Společnost Omnivision patří mezi přední dodavatele součástek pro přístroje značky Apple. Nyní oznámila přelomový produkt, který by se mohl velice rychle ocitnout také v další generaci iPhone v příštím roce.

Omnivision je specialistou na snímací čipy do kamer a fotoaparátů a jedním z dvorních dodavatelů pro Apple. Dlouhodobě se zabývá výzkumem a vývojem nových technologií na poli snímací techniky a nyní přinesla další významné zlepšení.

Snímací čip 8 Mpix, který by mohl být použit už v příštím roce do „iPhone 6″, se totiž podařilo radikálně zeštíhlit. Konkrétně se dočkal zeslabení o 20 %, což významně přispívá jeho možnosti uplatnění v ještě tenčím designu budoucích smartphonů.

Apple jistě bude usilovat o nasazení tohoto čipu do dalších generací svých mobilních produktů. Koneckonců, iPhone 5, kterého se dočkáme již v průběhu letošního podzimu, by měl být sám výrazně tenčí nežli předchozí iPhone 4. Je tedy zřejmé, že miniaturizace a zeštíhlování je stále důležitým a významným aspektem mobilních technologií.

Zda se podaří stejný způsobem uzpůsobit také čipy s větším rozlišením, to se nechme překvapit. Jistě je to pouze otázka času. Možná se tak dočkáme v iPhone 6 již 12 Mpix čipu se stejnými rozměry jako má tato žhavá novinka společnosti Omnivision. Na výsledek si však budeme muset ještě počkat.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar