Úvodní stránka » Hardware

Nové bezdrátové klávesnice pro Lion

Vložil na 1.8.2011 – 12.00 Žádný komentář

Apple nyní, v návaznosti na uvedení Mac OS X Lion, připravil revizi své bezdrátové klávesnice Apple Wireless Keyboard. Podívejme se, co za novinky přináší.

Apple Wireless Keyboard je jedinou bezdrátovou klávesnicí značky Apple. Od svého uvedení se dočkala veliké popularity, ovšem také drobné vlny nevole s ohledem na absenci numerické části – tu je ovšem možno si dokoupit externě od dalších výrobců a ke klávesnici připojit (nicméně v takovém případě údajně nebudou fungovat gesta a zkratky, jež si v systému nadefinujete).

Postupně si Apple Wireless Keyboard získala také oblibu díky úspoře v napájení, když byla její náročnost sražena ze tří AA baterií na dvě. Nyní, po uvedení nového systému Mac OS X 10.7 „Lion“, uzrál čas na další aktualizaci.

Protože spolu s novým systémem přišlo i několik nových funkcí, konkrétně Launchpad nebo Mission Control, došlo také k drobným změnám v popiskách kláves. Nedočkáme se tedy prozatím varianty s integrovanou numerickou klávesnicí, ovšem změna popisek s ohledem na nový operační systém také nezaškodí.

Ikonka Mission Control tak nahradila na F3 starší ikonku pro Exposé a u F4 došlo ke změně z Dash Boardu na Launchpad. Apple údajně také začal využívat jiný materiál a nové klávesnice by měly být o něco odolnější. Toto tvrzení se však zatím nepodařilo ověřit.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar