Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

Microsoft chystá vlastní App Store

Vložil na 18.8.2011 – 12.00 Žádný komentář

App Store se stal nedílnou součástí Mac OS X, stejně jako iTunes Store významně ovlivnil iOS. Není proto divu, že v podobném duchu chce kráčet také konkurence. Konkrétně Microsoft se svými Windows 8.

Microsoft se intenzivně připravuje na uvedení MS Windows 8. Tento systém, který by měl být v systémových požadavcích poprvé v historii Microsoftu méně náročný než jeho předchůdce, kráčí s dobou a kopíruje moderní trendy.

Proto také Windows 8 přinesou výraznou integraci vlastností a funkcí z mobilních operačních systémů, podobně jako k tomu došlo u Mac OS X Lion. Prozatím se však zdá, že elegantní zpracování těchto vlastností, které přinesl Lion, bude pro Windows spíše nedosažitelným ideálem. Očekává se spíše (dle dosavadních ukázek a prezentací) velice zmatený a neergonomický systém, který bude mít daleko k desktopovému i mobilnímu vzoru.

Co však nově zaujalo všechny, kdo dění kolem MS Windows 8 sledují, je nová funkce, jež se v „oknech“ objeví. Nepůjde o nic jiného než App Store. Ne, nedojde k provázání s Apple App Store. ;-) Microsoft chystá svůj vlastní online e-shop pro nakupování aplikací.

Nutno podotknout, že začlenění App Store do Mac OS X přineslo výrazné navýšení zisku společnosti Apple a zároveň přineslo o poznání větší komfort koncovým uživatelům. Zda se totéž stane také v případě Microsoftu, to ukáže až čas. Stejně tak je zatím obtížné říci, zda i Microsoft bude v brzké době distribuovat nové verze svého operačního systému pouze online. Je však patrné, že Apple nasadil nový trend, kterým začíná opatrně kráčet také konkurence.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar