Úvodní stránka » Software, Vybíráme

Knox: Jednoduché zabezpečení důležitých dat

Vložil na 9.8.2011 – 12.00 Žádný komentář

Možná jste už několikrát potřebovali rychle a jednoduše zašifrovat nějaký soubor/dokument, ale nechtěli jste si omezovat výpočetní výkon šifrovaným souborovým systémem nebo drahým řešením. Dnes si ukážeme jednoduchý nástroj, který nám umožní snadno skrýt citlivá data.

Šifrování je běžnou samozřejmostí každodenního života. Jak se počítače šíří mezi lidmi a Internet nezadržitelně proniká do všech koutů lidské činnosti, objevují se stále častěji také nejrůznější nekalé živly a rizika, proti nimž je nutno se chránit.

Existuje mnoho řešení pro šifrování dat a jejich bezpečné uchovávání. Jedním z nich je také program Knox. A o co že vlastně jde? Knox je jednoduchý a velice praktický manažer šifrovaného úložiště – vytvoří vlastní prostor na disku, který je plně šifrovaný a chráněný proti riziku zcizení či náhodné ztráty dat.

Knox (1)Šifrování probíhá za využití algoritmu AES-128 nebo AES-256. Díky němu si můžete nechat zašifrovat odpovídající prostor na disku nebo celý diskový oddíl či disk. Samozřejmě můžete šifrovat také externí úložiště jako jsou USB klíčenky nebo externí disky. Výsledkem pak může být několik samostatných úložišť, mezi kterými se můžete přepínat a se znalostí odpovídajícího dešifrovacího hesla zpřístupnit skryté informace.

Zbývá podotknout, že práce s Knox je velice jednoduchá a intuitivní. Ještě aby ne – pochází totiž z dílny stejné společnosti jako legendární 1Password, který si na AppZone.cz také představíme. Díky své jednoduchosti, spolehlivosti a vysoké míře zabezpečení se stal standardem v mnoha odvětvích a využívají jej lékaři pro uchovávní osobních záznamů pacientů, stejně tak jej využívají mnohé úřady.

Knox (2)Na rozdíl od mnoha jiných nástrojů podobného charakteru je Knox cenově velice dostupný, přičemž toho umí přinejmenším stejně jako konkurence. Pořídíte jej už za $ 34.99 USD. Samozřejmostí je také 30 dní na vyzkoušení trial verze.

Stránky projektu

Hodnocení - 4 body

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar