Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

iPad 3 zřejmě až příští rok

Vložil na 16.8.2011 – 6.00 Žádný komentář

O uvedení nového modelu populárního tabletu iPad se spekuluje již několik měsíců. Původně se objevovaly zprávy o tom, že by mohl přijít na trh na podzim. Nyní se zdá, že se dočkáme až příští rok.

I když je to neuvěřitelné, spekulovalo se o novém modelu ještě v letošním roce, a to navzdory uvedení druhé generace počátkem jara tohoto roku. Jak se ale zdá, prvotní spekulace byly poněkud přehnané a na iPad 3 si zřejmě počkáme opět zhruba rok od uvedení aktuálního modelu.

Důvodem údajného zpoždění, alespoň oproti mediálně propíranému původnímu termínu, má být retina displej. Apple se údajně rozhodl pro iPad 3 použít stejně kvalitní displej, jakým nyní disponuje například iPhone 4. I když se o tomto kroku již dříve vášnivě debatovalo na diskuzních fórech a mnozí argumentovali vysokou energetickou náročností takového řešení, zdá se, že Apple vše nakonec vyřešil a skutečně se ve třetí generaci nejprodávanějšího tabletu retina displeje dočkáme.

Hlavní příčinou zpoždění v dodávce, repsektive ve výrobě, pak má být náročnost nového displeje na podsvícení. Technologicky je totiž nasazení retina displeje významným zásahem do současné koncepce tabletu a vyžádá si větší úpravy, nežli se původně očekávalo.

Jsou-li tedy odhady správné, lze se domnívat, že nový iPad 3 spatří světlo světa na jaře 2012. Jakmile budeme vědět více, budeme vás informovat.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar