Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

iOS 5 se přiblížil finále s další betou

Vložil na 22.8.2011 – 12.00 Žádný komentář

V pátek Apple uvolnil již šestou betaverzi chystané nové generace mobilního operačního systému iOS 5. Pojďme se na ni letmo podívat blíže.

iOS 5 je asi nejočekávanějším kusem software v letošním podzimu. Miliony uživatelů jablečných zařízení iPhone, iPod i iPad se těší na řadu nových funkcí, z nichž asi nejpodstatnější je bezdrátová synchronizace s iTunes.

Nyní Apple uvolnil již šestou betaverzi pro registrované vývojáře. Ti mohou nově začleněné funkce a opravy testovat a pomoci s vyhledáváním nových, dosud neobjevených, chyb a problémů, stejně jako novému systému přizpůsobit své vlastní aplikace tak, aby dokázaly z iOS 5 vytěžit maximum.

iOS 5 - beta 6Nová betaverze nepředstavuje žádné zásadní novinky či vylepšení, spíše opravuje dosud nahlášené chyby a přidává několik kosmetických změn. Její velikost je 144 MB. Dá se očekávat – i když to zaznívá už u posledních tří betaverzí – že se jedná o poslední či předposlední betu před uvedením finálního release iOS 5. Nechme se tedy překvapit, zda tomu tak skutečně bude.

Pro úplnost je ještě nutno uvést, že Apple také uvolnil další betverzi iTunes 10.5 a preview verzi Xcode 4.2.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar