Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

iCloud odhalen

Vložil na 3.8.2011 – 12.00 Žádný komentář

O službě iCloud jsme se mohli více dozvědět již v rámci WWDC 2011, kde tuto novinku značky Apple představil sám nejvyšší, Steve Jobs. Nyní však byly oficiálně uvedeny bližší detaily. Podívejme se na ně tedy blíže.

Začátkem tohoto týdne Apple oficiálně spustil doménu iCloud.com, i když prozatím pouze pro registrované vývojáře. Ostatním budou plnohodnotné služby iCloud nabídnuty až po oficiálním uvedení do distribuce, jehož bychom se měli dočkat zároveň s uvedením iOS 5 – pravděpodobně tedy v září či říjnu.

Spolu s novým iCloud přichází také řada novinek a změn. Tou hlavní je samozřejmě zrušení zastaralé služby MobileMe, která dosud fungovala jako placené rozšíření služeb a sdílené diskové kapacity pro klienty s Mac OS X a iOS. Právě její úlohu v budoucnu zcela převezme iCloud.

Samozřejmostí je také plná podpora iWork dokumentů – ty bude možné snadno prohlížet a pracovat s nimi prostřednictvím webového rozhraní (že by konečně plnohodnotná náhrada Google Docs?) a samozřejmě bude také možné snadno exportovat dokumenty právě na váš účet na iCloud. Z tohoto důvodu také Apple před časem uveřejnil mobilní verzi balíku iWork.

Dále se dočkáme také nové verze iPhoto, která je prozatím ve fázi beta. Ta nabídne funkci Photo Stream, díky níž bude možné nahrávat fotografie rovnou z iPhoto právě do úložiště na iCloud a dále pak synchronizovat napříč všemi vašimi Mac OS X/iOS zařízeními.

Nyní ale k cenovým otázkám – základní nabídka iCloud účtu s kapacitou 5 GB bude k dispozici zdarma. Do tohoto limitu se však nebudou započítávat zakoupené filmy, hudba, knihy ani Photo Stream, takže většině uživatelů bude zřejmě bohatě dostačovat. V případě vyšších nároků je pak možné sáhnout po navýšení. Zakoupení dalších 10 GB přijde ročně na $ 20 USD, v případě navýšení o 20 GB zaplatíte ročně $ 40 USD a pokud budete chtít navýšit o 50 GB, sáhnete si do kapsy pro $ 100 USD ročně.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar