Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

Find My Mac ve finálním testování

Vložil na 4.8.2011 – 6.00 Žádný komentář

Spolu s novou službou iCloud, o níž jste se mohli na stránkách AppZone.cz dozvědět aktuální novinky včera, bude uvedena také nová funkce pro vyhledávání ztracených počítačů značky Apple.

Službu Find My Mac ohlásil již Steve Jobs na letošním WWDC 2011, avšak dosud nebylo po dalších zprávách o této – jistě velice užitečné možnosti – ani vidu, ani slechu.

Nyní se však ukázalo, že vývojáři skutečně nespí a na službě, které pomůže snadno dohledat váš ztracený Mac v okamžiku, kdy se s ním někdo připojí k Internetu, notně zapracovali.

Díky Find My Mac budeme moci snadno lokalizovat počítač kdekoliv na planetě, postačí k tomu unikátní účet s Apple ID, který má prakticky každý uživatel produktů Apple. Půjde tedy o obdobu současné služby Find My iPhone, ovšem přeci jen v trochu jiné podobě.

Počítače Apple nejsou vybaveny GPS modulem, proto nebude možné přesné zaměření. Očekává se, že to bude realizováno pouze přibližně, a to s ohledem na způsob připojení (zřejmě tedy bude dohledáváno pouze dle informací o příslušné IP adrese a jejím držiteli). Důležitější však je, že bude možné počítač vzdáleně pomocí této služby zamknout, zobrazit na něm zprávu nebo smazat data z disku. I když tedy přijdete o počítač, máte alespoň šanci na likvidaci citlivých dat před jejich zneužitím.

Služba Find My Mac byla nyní zpřístupněna registrovaným vývojářům pro odladění a testy. Ostré spuštění nás čeká spolu s uvedením iCloud na podzim letošního roku.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar