Úvodní stránka » Hardware, Vybíráme

China Telecom potvrzuje levný iPhone

Vložil na 4.8.2011 – 12.00 Žádný komentář

Již jsme vás tento týden informovali o novinkách kolem iPhone 5. Nyní se však zdá, že tím počet nových informací nekončí. Budoucnost tzv. „levného iPhone“ totiž údajně potvrdil významný operátor.

Čínský operátor China Telecom dle magazínu Sohu.com, od nějž tuto informaci převzal a dále zpracoval zpravodajský portál AllThingsD, přichystal na letošní říjen do prodeje dva modely nových telefonů značky Apple.

Již delší dobu se spekuluje o tzv. levném iPhone, což by měl být model výcházející z klasických telefonů iPhone, ovšem vyrobený z o něco levnějších materiálů a s menší výbavou. Takový telefon by pak mohl ovládnout i low-end trh, čímž by se z Apple stal teprve opravdový gigant.

Na podzim letošního roku byl již ohlášen iPhone 5, který by měl oproti prvotním dohadům přinést celou řadu novinek a samotný telefon by se měl dočkat také jistého zeštíhlení a návratu k méně ostré linii. Zároveň se však již dříve hovořilo o druhém modelu, který by měl vycházet ze současného iPhone 4.

Oba modely, iPhone 5 pro dražší trh a odlehčený iPhone 4 pro levnější, by pak měly do prodeje v Číne přijít v průběhu letošního října. Faktem ale je, že činský trh je značně specifický. Apple například v Číně původně prodával iPhone bez přístupu k wifi síti. Je tedy docela dobře možné, že se i v tomto směru dočká Čína určité výjimky a bude zde uveden specifický regionální model. Pravděpodobnější se ale zdá, že Apple skutečně připraví také iPhone pro méně majetné zákazníky, například studenty, čímž získá ještě významnější podíl na světovém trhu.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar