Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

Apple zaměstnal hackera z Jailbreak.me

Vložil na 26.8.2011 – 6.00 Žádný komentář

Světová média v noci na dnešek informovala, že „hacker“ přezdívaný Comex, který stojí za projektem Jailbreak.me, se nově připojuje k týmu vývojářů Apple.

Nejde o první takový počin. Bývá zvykem, že headhunteři významných společností hledají profesionály s kreativním myšlením a mimořádnými dovednostmi a zároveň s dobrou znalostí jejich technologií také „na druhé straně“. Podobným způsobem již v minulosti postupoval Microsoft i například Google.

Projekt Jailbreak.me je středobodem pro všechny, kdo se snaží „odemknout“ svůj iPhone a dostat se ke skrytým funkcím, potažmo jej využívat způsobem, který Apple standardně zakazuje (jako úložiště v podobě flash disku apod.).

Nejistou budoucnost má nyní samotný projekt. Zda si Apple vymínil uzavření webových stránek autora není prozatím jisté. I kdyby tomu tak ale bylo, jailbreak komunita je již natolik silná, že by takový krok neměl valného významu a uživatelé by se pouze začali obracet jinam.

Doufejme, že Comex ve svém novém působišti přispěje k dalšímu zlepšování iOS a dalších technologií společnosti Apple.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar