Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

Apple zablokoval prodej Samsungu v Evropě

Vložil na 11.8.2011 – 6.00 Žádný komentář

Společnosti Apple se podařil husarský kousek, když u soudu v německém Düsseldorfu získala předběžné opatření, jež Samsungu zakazuje prodávat tablet Galaxy Tab 10.1 v rámci celé EU.

Vyvrcholily tak vleklé spory, kdy Apple obviňuje Samsung z vykrádání jeho patentů a duševního vlastnictví. Apple tvrdí, že některé produkty konkurenčního Samsungu využívají stejné principy ovládání a patentované technologie, které právě Apple využívá u svých vlastních produktů – například tabletu iPad 2.

Předběžné opatření vstoupilo v platnost v úterý 9. srpna v odpoledních hodinách našeho času a Samsung podle něj nesmí prodávat svůj tablet Galaxy Tab 10.1 v rámci celé Evropské unie s výjimkou Holandska, kde aktuálně probíhá paralelně shodný spor.

Jestliže by Samsung neuposlechl tohoto předběžného opatření, hrozila by mu pokuta € 250.000 EUR při každém prokázaném prohřešku a případně dokonce dva roky vězení pro management společnosti.

Podobného úspěchu již Apple dosáhl také v Austrálii, kde Samusng odložil uvedení nového Galaxy Tab 10.1 na neurčito. Otázkou zůstává, jak dopadne výsledný spor v Evropě. S ohledem na současný verdikt soudu je však velice pravděpodobné, že se přikloní na stranu Apple.

Co si myslíte vy, měl by Samsung stáhnout své produkty nebo ne?

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar