Úvodní stránka » Hardware, Vybíráme

Apple končí s LG – jeho místo zaujme Samsung

Vložil na 11.8.2011 – 12.00 Žádný komentář

Od počátku uvedení tabletu iPad 2 na trh se objevují stížnosti mnohých uživatelů na kvalitu displejů. Problém není na straně Apple, ale u jednoho z dodavatelů komponent – LG. Apple se rozhodl celou věc rázně vyřešit.

Problémy s novým tabletem iPad 2, jehož uvedení jsme se dočkali počátkem letošního roku, se týkají zejména nerovnoměrného podsvícení displeje. Na vině je přitom pouze jeden ze tří dodavatelů.

Obrazovky pro iPad totiž dodávají tři společnosti – LG, Samsung a Chimei Innolux. Problémy s podsvícením se týkají pouze prvního zmiňovaného. I když se LG opakovaně snažilo problém řešit, dosud se mu to nepovedlo a výsledek tak hazí nepříznivý dojem na Apple. Z tohoto důvodu se vedení společnosti rozhodlo spolupráci s LG pozastavit a objem výroby, který LG zajišťuje, přesměrovat na Samsung.

Ano, mluvíme o tom samém Samsungu, s nímž vede Apple soudní spory a kterému prosadil zákaz prodeje jeho konkurenčního tabletu Galaxy z důvodu využívání jeho duševního vlastnictví. Samsung tak nyní vyrábí cca čtyři miliony kusů obrazovek pro iPad 2 měsíčně a Apple se na něm stává zvolna závislý.

To se samozřejmě vedení společnosti příliš nelíbí a tak se nyní snaží tlačit větší část výroby do čínské společnosti Chimei Innolux. Kdyby totiž Samsung z nenadání zastavil dodávky, Apple by měl velký problém s uspokojením trhu a dostání svým závazkům. U Chimei Innolux však podobné snahy aktuálně nehrozí.

Do budoucna se počítá s tím, že pokud LG zvládne problém odstranit, bude přijato zpět mezi dodavatele. V současné době však stále nebyla dosažena dostatečná kvalita displejů od této společnosti.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar