Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

Apple čelí žalobě od HTC

Vložil na 19.8.2011 – 6.00 Žádný komentář

Poslední doba je úrodná na patentové spory a nyní se objevila další zajímavý. Společnost HTC žaluje Apple za zneužívání svého intelektuálního vlastnictví ve většině jeho produktů.

Společnost HTC zažalovala Apple za soustavné porušování jejího intelektuálního vlastnictví a neoprávněné využívání patentů. Jde tak o další z řady patentových sporů, které v dnešní době hýbou IT světem. Připomeňme, že samotný Apple aktivně řeší podobnou kauzu se společností Samsung, jíž se snaží zakázat prodej některých jejích produktů právě z důvodu neoprávněného využívání jeho patentů.

Žaloba podaná HTC se má týkat produktů iPhone, iPad, iPod a řady Mac, tedy vlastně veškerých produktů společnosti Apple. Důvod je prostý, dle HTC totiž Apple neoprávněně využívá patentovanou technologii pro připojování zařízení k wifi sítím (zjednodušeně: HTC vadí, že je možné se připojit přes wifi). Ač se to může zdát naprosto absurdní, patenty hovoří jasně. Nyní je na posouzení soudu, stejně jako Wi-Fi Alliance, která zajišťuje certifikaci a dohled nad standardy wifi, jak se k celé věci postaví.

Ovšem žaloba má ještě jeden důvod. Tím má být integrace funkcí mobilního telefonu a kapesního počítače do jednoho produktu. Jak je vidno, toto se týká zejména iPhone.

Nelze nyní jasně říci, jak celý spor dopadne. Obvyklým řešením je křížové patentování, tedy to, že se obě strany sporu dohodnou na vzájemném využívání některých patentů a žaloba je stažena. Zda tomu tak bude i v tomto případě nelze ještě předjímat, avšak je to velmi pravděpodobné.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar