Úvodní stránka » Software, Tip redakce

Apple aktualizoval Liona v App Store

Vložil na 24.8.2011 – 6.00 Žádný komentář

Apple po týdnu od uvedení aktualizace 10.7.1 začlenil tuto verzi svého nového operačního systému také do nabídky na App Store. Až dosud totiž nabízel starší verzi 10.7.0.

Je to možná trochu zvláštní, ale přestože aktualizace byla dostupná již týden, teprve nyní aktualizoval Apple samotný Mac OS X Lion a Mac OS X Lion Server v nabídce App Store na verzi 10.7.1. Až dosud bylo nutné po stažení a instalaci verze z App Store následně ještě aktualizovat.

Nad touto situací se zamýšlí hned několik významných světových zpravodajských portálů o Apple. Na jednu stranu totiž taková pozdní aktualizace software v nabídce nepůsobí jasným dojmem a není příliš jasné, proč to trvalo tak dlouho. Na druhou stranu ovšem došlo k aktualizaci vlastně podstatně dříve, než tomu bylo v případě Snow Leoparda.

Instalační média, která byla v prodeji, totiž nabízela verzi 10.6.3. Na vyšší (až 10.6.8) pak musel uživatel updatovat přímo z prostředí systému. Důvod byl zřejmý – off-line média. Nyní, s nástupem App Store, se však situace změnila a je tedy možné nabízet aktuální software. Přesto se zdá, že Apple ještě potřebuje trochu praxe ve využívání vlastních distribučních kanálů. Doufejme, že budoucí aktualizace se do nabídky systému v App Store promítnou rychleji.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar