Úvodní stránka » Software, Vybíráme

Angry Birds také pro Mac OS X

Vložil na 19.8.2011 – 12.00 Žádný komentář

Angry Birds jsou fenoménem mezi hrami pro mobilní zařízení. Setkáme se s nimi na iOS, stejně jako na Androidu. Nyní si však můžete snadno zahrát tuto populární hru také v desktopové verzi na svém Mac OS X. Podívejme se na ni dnes blíže.

Hra Angry Birds vyvolala v celém světě doslova revoluci. Stala se jakousi pomyslnou ikonou mezi hrami pro mobilní zařízení moderní doby a jde o jednu z mála her v historii, které se prosadily takovým způsobem, jak se to jiným nepovedlo. Angry Birds je dnes ale známým fenoménem i mimo herní oblast. Narazíme na ně dnes totiž doslova a do písmene všude, a to po celém světě.

Angry Birds (1)S Angry Birds se dnes můžeme setkat na plakátech, na billboardech, v pražském metru, ale také v hračkárnách nebo v obchodech se sportovním oblečením. Tam všude jsou Angry Birds jako doma.

Námět hry přitom není nikterak nový nebo přelomový. Svým způsobem je dokonce morbidní, protože střílíte z praku pěkně barevné papoušky s poněkud naštvaným výrazem. A proč to děláte? Protože bojujete proti prasatům!

Angry Birds (2)Je to prosté, v každém kole máte určité množství ptáků s různými schopnostmi (časovaný výbuch, postupné menší výbuchy, prudké zrychlení atd.) a s jejich pomocí se snažíte zničit zabarikádovaného čuníka o kus dál. Spotřebujete-li ke splnění úkolu méně ptáků, než kolik jich máte přiděleno, získáte za každého zbývajícího bonus v podobě extra bodů. Vaše snažení je pak na konci levelu ještě ohodnoceno počtem hvězdiček.

Angry Birds (3)Nápad prostý, ovšem grafické provedení mimořádně zdařilé. Možná i proto se hra Angry Birds dokázala stát takovým fenoménem a dočkala se i mnoha nových pokračování, a to na nejrůznější platformy. Už proto, čím se tato hra dokázala stát, si zaslouží plný počet bodů a naše doporučení.

Chcete-li si Angry Birds zahrát také v desktopové verzi pro Mac OS X (od verze 10.6.6), můžete si je pořídit na App Store za € 3.99 EUR (tedy asi 100 Kč).

Stránky projektu

Hodnocení - 5 bodů

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar