Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

25 GB pro uživatele MobileMe

Vložil na 8.8.2011 – 12.00 Žádný komentář

Nová služba iCloud, kterou Steve Jobs představil na WWDC 2011, má být mj. náhradou současné služby MobileMe. Její současní uživatelé získají přechodem na iCloud zdarma 25 GB prostoru až do konce příštího června.

Alespoň se to tak jeví z dosud zveřejněných informací od registrovaných vývojářů. Právě jim byla tato funkcionalita nyní aktitována a jejich přechod ze starších MobileMe účtů na nový iCloud je tak velice pohodlný a navíc s bonusem 25 GB prostoru pro data, který bude k dispozici až do konce června 2012.

V prostředí iCloud bude, stejně jako v případě služby MobileMe, možné uchovávat e-maily, kontakty, hudbu, filmy, sdílet kalendář apod. Zároveň bude sloužit jako úložiště libovolných uživatelských dat a prostor bude limitován pouze tím, kolik si jej uživatel zakoupí (resp. pronajme). Standardně bude každému držiteli Apple ID k dispozici základní účet zdarma, který bude disponovat velikostí 5 GB.

Bude-li přechod ze stávajícího řešení skutečně takto snadný a iCloud navíc uživatelům dosud placené služby MobileMe zpřístupní 25 GB prostoru, dá se očekávat, že iCloud bude skvělým řešením odrážejícím moderní trendy, s nimiž se Apple rád ohání.

Připomeňme jen, že ostrého spuštění služby iCloud se dočkáme až v průběhu letošního podzimu – nejčastěji se hovoří o září nebo říjnu. Spolu s ním bychom se měli dočkat také nové verze mobilního operačního systému iOS, který postoupí již do páté generace.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar