Úvodní stránka » Software, Tip redakce

Vyšel update Aperture 3

Vložil na 14.7.2011 – 6.00 Žádný komentář

Po delší době jsme se dočkali uvedení aktualizace profesionálního fotografického řešení Aperture. Podívejme se, co všechno přináší a čím vším nás překvapí.

Apple Aperture je profesionální nástroj určený pro správu a jednoduchou úpravu digitálních fotografií. Skvěle si poradí s RAW formátem, avšak jeho služby oceníte i u klasických JPEG snímků z levnějších digitálních fotoaparátů a mobilních zařízení.

Nový update Aperture na verzi 3.1.3 je určen pro Mac OS X „Snow Leopard“ ve verzi 10.6.6 a vyšší. Jak už je patrné, jeho význam je především ve zvýšení kompatibility z chystaným uvedením nové verze Mac OS X „Lion“ 10.7.

Kromě zvýšení stability a kompatibility s novým systémem, jehož bychom se dle některých spekulací měli dočkat již v průběhu dneška (dle jiných ale až v průběhu příštího týdne), přináší Aperture 3.1.3 také několik drobných vylepšení a novinek.

Nově je například možné exportovat slideshow na pozadí, což až dosud nebylo možné a operace tak zbytečně zdržovala od jiných důležitých kroků, které mohl uživatel dělat během průběhu exportu.

V rámci této aktualizace byla také povoleno využívání gest. Tuto funkci lze explicitně vypnout a zapnout, ovšem její plné využití oceníme až v rámci OS X Lion. Právě tam by měla být gesta podstatně více využitelná a komplexněji provázaná s celým systémem.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar