Úvodní stránka » Novinky

Třetí betaverze iOS 5 byla uvolněna

Vložil na 12.7.2011 – 6.00 Žádný komentář

Apple uvolnil v pořadí již třetí betaverzi nové generace mobilního operačního systému iOS, jehož ostrého uvedení bychom se měli dočkat již v průběhu září. Co všechno přináší?

Hlavními znaky nové betaverze jsou zejména zvýšení stability a rychlosti systému, což samo o sobě rozhodně potěší. Nechybí ale ani několik podstatných novinek.

Výrazných změn se například dočkaly lokalizační služby, které poskytují mnohem přesnější informace, detailnější nastavení a samozřejmě možnost zapnutí a vypnutí nejrůznějších vlastností k tomu vztažených.

Změn se dočkala také aplikace iMessage, která slibuje bezplatnou komunikaci uživatelů s iOS páté generace (nefunguje však komunikace mezi uživateli první a třetí betaverze) prostřednictvím textových a grafických zpráv a přímou integraci s placenými SMS. Nově zde bude možné například nastavit vlastní tón pro příchozí zprávu.

Assistive Touch - iOS 5Zajímavě vypadá také nová funkce Assistive Touch. Jejím povolením můžete aktivovat HUD panel, který nahrazuje některá gesta, ale i hardwarová tlačítka přístroje. Pro lepší představu viz obrázek výše. Právě Assistive Touch opět rozvířil debaty o zrušení Home tlačítka – nyní totiž bude jediným skutečně vyžadovaným hardwarovým tlačítkem pouze to, které slouží k zapnutí a vypnutí přístroje. Vše ostatní, včetně funkcí tlačítka Home, bude možné nahradit právě za pomoci Assistive Touch.

Nechme se překvapit dalšími změnami, jež nás v iOS čekají. Ostré verze bychom se měli dočkat již v průběhu září. Zda bude do té doby vydána ještě nějaká betaverze není známo, lze však usuzovat, že alespoň jedné se ještě dočkáme.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar